LEGO robotikas grupās Tehnoprātnieks novembrī turpinājām iepazīties ar nodarbību aprīkojumu – grupas, kas oktobrī strādāja ar LEGO Education WeDo 2.0 komplektiem, tagad strādāja ar LEGO Education SPIKE Essential robotikas komplektiem, un otrādāk. Gan pedagogiem, gan bērniem jaunie krāsainie SPIKE Essential komplekti iepatīkas aizvien vairāk un nākamgad plānojam pāriet uz darbu tikai ar šiem komplektiem, jo WeDo 2.0 komplekti pazmazām “dodas pensijā”. Tiesa zobratus gan nodosim mantojumā jaunajiem komplektiem, jo viena no pamatlietām, ko iemācām bērniem savās nodarbībās – lai modelītis darbotos, zobratam ar zobratu ir jāsatiekas. To vērīgākie bērni jau noteikti būs pamanījuši oktobra un novembra nodarbībās.
Novembrī, kā jau solījām, turpinājām transporta tēmu – gan apgūstot ceļu satiksmes noteikumus un luksofora darbības principus, pašiem to programmējot, gan konstruējot automašīnas un lidmašīnas. Grupās, pie kurām oktobrī nebija ciemojušās robotbitītes, tas bija atnākušas ciemos novembrī un mācīja bērniem, ka pirms ielas šķērsošanas ir jāpaskatās uz abām pusēm, vai nenāk auto, pat, ja ejam pa gājēju pāreju, kas ir īpaši svarīgi gada tumšajos mēnešos.
Būvējot auto un lidmašīnu, turpinājām iepazīties arī ar dažādiem sensoriem – gan tādiem, kas pamana šķērsli un mašīna var izvairīties no sadursmes (WeDo 2.0 komplektos), gan tādiem, kas atpazīst krāsas un mašīna var sākt kustību pie pareizās luksofora krāsas (SPIKE Essential komplektos), gan tādiem, kas saprot, kā modelītis ir novietots un iedarbina lidmašīnas dzinēju, piemēram, kad lidmašīnas priekšgals paceļas gaisā. Protams, mums vēl ir tāls ceļš priekšā pie sensoru darbības izprašanas, it īpaši jaunākajās grupās, bet gribējām visus bērnus iepazīstināt ar šīm iespējām, lai radītu interesi tiem bērniem, kas ir gatavi šo jau apgūt.
Un nu jau klāt ir decembris, kad turpinām transporta tēmu īsti ziemīgās noskaņās, bet par to jau stāstīsim pēc mēneša.