Informācija LEGO robotikas grupu “Mazais robotiķis”, “Robotiķis” un “Robotiķis skolā” audzēkņu vecākiem 2023./2024. mācību gadā

Paldies, ka izvēlējāties LEGO robotikas nodarbības – mēs priecājamies par katru mazāku un lielāku robotiķi, kas pievienojas mūsu bariņam, lai kopā izzinātu STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Math) mācību programmu caur LEGO robotiem un citām aizraujošām tehnoloģijām.

ŠEIT varat atrast virtuālo nodarbību apmeklējuma līgumu, kuram esat piekrituši, reģistrējot bērnu nodarbībām.

Zemāk esam apkopojuši biežāk uzdotos jautājumus. Pirms mums zvanīt vai rakstīt, lūgums pārliecināties, vai atbilde uz Jūsu jautājumu nav atrodama zemāk.

1. Ko bērni apgūst nodarbībās?

LEGO robotika ir STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Math) mācību programma, kuras ietvaros bērni ar vecumposmam atbilstošu aprīkojumu un mācību metodēm:

  • apgūst konstruēšanu un izpratni par mehānismu darbības principiem;
  • apgūst algoritmu veidošanu un programmēšanu;
  • attīsta loģisko domāšanu;
  • attīsta vārdu krājumu un komunikācijas prasmes;
  • apgūst pirmsskolas un sākumsskolas programmā ietvertās tēmas padziļinātāk.

2. Cik lielas ir nodarbību grupas?

Programmā “Mazais robotiķis” optimālais grupas lielums ir 6-8 bērni, savukārt programmās “Robotiķis” un “Robotiķis skolā” tas ir 10-14 bērni. Atsevišķās situācijas grupa var būt nedaudz mazāka vai lielāka, ja tas neietekmē nodarbības kvalitāti.

3. Kāds ir nodarbību ilgums?

Nodarbības ilgums programmā “Mazais robotiķis” ir 30 minūtes, savukārt programmās “Robotiķis” un “Robotiķis skolā” – 45 minūtes. Gadījumos, kad nodarbību grupā ir mazāk bērni nekā optimālais grupas lielums, nodarbības ilgums var tik saīsināts par laiku līdz 10 minūtēm programmā “Mazais robotiķis” un par laiku līdz 15 minūtēm programmās “Robotiķis” un “Robotiķis skolā”.

4. Kāda ir maksa par nodarbībām?

Programmā “Mazais Robotiķis” nodarbību maksa ir 26 EUR mēnesī, savukārt programmās “Robotiķis” un “Robotiķis skolā” tā ir 34 EUR mēnesī. Vēršam uzmanību, ka tā ir mēneša maksa, kas tiek piemērota neatkarīgi no bērna apmeklējuma. Izmaiņas mēneša maksā tiks veiktas tikai un vienīgi tādā gadījumā, ja konkrētā nodarbība nav notikusi vispār (piemēram, pedagoga slimības dēļ nodarbība ir atcelta).

5. Vai daudzbērnu ģimenēm pienākas kādas atlaides?

Ja no vienas ģimenes nodarbības apmeklē divi un vairāk bērni, tad visu bērnu mācību maksai tiek piemērota 10% atlaide.

6. Vai par nodarbībām var atgūt IIN?

Jā, esam Izglītības kvalitātes valsts dienestā reģistrēta interešu izglītības iestāde un visas mūsu mācību programmas ir reģistrētas, līdz ar to par to mācību maksu pienākas pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksa, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestā gada nodokļu deklarāciju.

7. Kādi dokumenti ir jāiesniedz VID nodokļa atmaksai?

VID nepieciešams iesniegt bankas maksājumu uzdevumus, kuros norādīts bērna vārds, uzvārds, personas kods un mācību programma. Ja tomēr šī informāciju veicot maksājumu nav norādīta, droši varat pievienot arī mūsu izrakstīto rēķinu, kurā šo informāciju norādām tieši šādām situācijām.

8. Kā notiek apmaksa par nodarbībām?

Apmaksa par nodarbībām notiek pamatojoties uz mūsu izrakstīto rēķinu, ko līdz katra mēneša 10. datumam saņemsiet uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi. Rēķina apmaksas termiņš ir tekošā mēneša 15. datums. 

9. Ko darīt, ja neesmu saņēmis rēķinu par nodarbībām?

Vispirms lūdzam pārliecināties, vai rēķins nav nokļuvis mēstuļu kastītē. Ja tas ir nodarbību pirmais mēnesis, tad maksa par to var tikt apvienota ar nākamā mēneša rēķinu. Tā, piemēram, septembra nodarbību maksa tajās grupās, kas sāka darbu jau septembrī, tiks pievienota oktobra rēķinam, ko saņemsiet līdz 10. oktobrim savā e-pastā. Ja tomēr rēķins tiešām nav saņemts, tad lūdzam sazināties ar mums rakstot uz info@bckamajas.lv vai zvanot 29398553.

10. Cik nodarbības ir katru mēnesi?

Katrai nodarbību grupai ir vidēji 4 nodarbības mēnesī. Tas nozīmē, ka būs mēneši, kad notiks 5 nodarbības, bet būs mēneši, kad notiks 3 nodarbības, tomēr vidēji tās jebkurā gadījumā būs 4 nodarbības mēnesī. Ja tomēr kalendārs būs parūpējies, ka tā nav, tad tiks samazināts konkrētā mēneša maksājums. Plānotie nodarbību datumi redzami zemāk esošajā tabulā.

11. Vai “sarkanajos” datumos un skolēnu brīvlaikos nodarbības notiek?

“Sarkanajos” datumos nodarbības nenotiek. Skolēnu brīvlaikos mēs parasti cenšamies vienoties ar skolām, ka nodarbības notiek, lai nodrošinātu vidēji 4 nodarbības mēnesī. Ja tomēr tas nav iespējams, tad skolēnus jau ierastajā nodarbību laikā aicinām ciemos uz Bērnu centru KĀ MĀJĀS. Pirmsskolas izglītības iestādēs nodarbības skolēnu brīvlaiku laikā notiek.

12. Vai un kā ir jāpiesaka kavējums?

Tā kā nodarbības notiek pēc iepriekš saskaņota grafika, kavējumu pieteikšana nav obligāta, jo nodarbība notiks tik un tā. Pedagogs bērnam kavējumu reģistrēs apmeklējuma sarakstā neatkarīgi no tā, vai par to ir paziņots vai nav.

13. Vai ir iespējams “atstrādāt” kavētās nodarbības?

Sākot no šī mācību gada kavēto nodarbību atstrādāšana, ņemot aprīkojumu uz mājām, nav paredzēta.

14. Vai es varu atteikties no nodarbībām?

Jā, no nodarbībām var atteikties, informējot mūs e-pastā par savu lēmumu. Vienīgi jāņem vērā, ka no nodarbībām var atteikties no nākamā mēneša, nevis par tekošo mēnesi, jo, piemēram, nav sanācis divas reizes apmeklēt.

15. Vai var apmeklēt nodarbību, ja bērnam ir nelielas iesnas/klepus?

Par bērna veselības stāvokļa atbilstību nodarbību apmeklēšanai lūgums konsultēties ar sava bērna ģimenes ārstu. Mēs neesam ārsti, bet pedagogi! 🙂

16. Ko darīt, ja neatradu atbildi uz savu jautājumu?

Ja tomēr ir kāds jautājums, ko neesam paredzējuši, lūdzam rakstīt uz info@bckamajas.lv. Ja jautājums ir ļoti steidzams, tad lūdzam zvanīt uz 29398553.