DECEMBRĪ PAVEIKTAIS

LEGO ROBOTIKAS GRUPĀM “MAZAIS ROBOTIĶIS”, “ROBOTIĶIS” UN “ROBOTIĶIS SKOLĀ”

Decembris mums bija izaicinājumu pilns, jo slimoja gan mūsu skolotājas, gan bērni… bet mēs veiksmīgi spējām pārkārtoties tā, ka praktiski visas nodarbības notika un nenācās apbēdināt mūsu mazo robotiķu sirsniņas! Savukārt tie, kas slimoja paši, vienmēr laipni aicināti pieteikt mūsu skolotājām darbiņu uz mājām, lai pēc tam nodarbībās vieglāk strādāt uz priekšu, jo nodarbību uzdevumi paliek aizvien izaicinošāki!

Vēl decembra laikā esam piedzīvojuši izmaiņas mācību programmu vizuālajā tēlā, nosaukumos un vecuma sadalījumā. Praktiski gan tas neko nemaina mūsu ikdienā, jo pēc šī principa jau strādājām kādu laiku un turpmāk arī pavisam oficiāli:

   3-4 gadīgie bērni apgūs pirmās robotikas prasmes programmā “Mazais robotiķis”;

   4-7 gadīgie bērni apgūs robotikas pamatus programmā “Robotiķis”;

   6-9 gadīgie bērni turpinās pilnveidot robotikas zināšanas programmā “Robotiķis skolā”.

Šeit Jūs varat aplūkot decembra nodarbību vizuālo “atskaitīti”. Joprojām lūdzam ņemt vērā, ka pedagogu primārais uzdevums ir vadīt nodarbības, tāpēc ne vienmēr un ne visās grupās atliek laiks foto uzņemšanai. Tomēr ticam, ka ievietotie foto ļaus Jums gūt priekšstatu par nodarbībās notiekošo!

LEGO robotikas grupās Mazais robotiķis decembrī no DUPLO mehānikas komplektiem konstruējām gofrētāju un Ziemassvētku eglīti. Ar gofrētāja palīdzību gofrējām papīra sloksnītes, no kurām darinājām pašas skaistākās sniegpārsliņas (ļoti ceram, ka kāda aizlidoja arī līdz mājām). Savukārt Ziemassvētku eglīte bija mums dikti adataina, jo bija darināta no daudz, daudz zobratiem, kurus pa visiem kopā arī cītīgi skaitījām. Turklāt katrs varēja iemēģināt roku, lai ar īpaša mehānisma palīdzību eglīti grieztu uz riņķi un aplūkotu, cik tā skaista no visām pusēm.

Arī RoboBite iejutās ziemas tēmās – gan apceļoja RoboBites laukumu, meklējot sniega pikas, kuras skaitījām, salīdzinājām un galu galā pārveidojām sniegavīros, gan saņēma no mūsu bērniem dāvanā īstu svētku tērpu un varēja doties svinēt Ziemassvētkus. Ļoti ceram, ka arī mūsu mazajiem robotiķiem tie bija tik pat jautri, kā mūsu robotbitītēm, kas nu gatavas doties janvāra piedzīvojumos!

LEGO robotikas grupās Robotiķis un Robotiķis skolā decembrī transportlīdzekļu tēma, darinot sniega tīrītāju un pašas īstākās LEGO Ziemassvētku vecīša kamanas, lēnām pārgāja svētku tēmās un bija mums ciemos arī jautrie ziemeļbrieži, kas dažviet iegrieza īstu svētku disko ballīti, kā arī darinājām LEGO Ziemassvētku eglītes, kuras rotājām ar 3D pildspalvām darinātiem rotājumiem, kas, cerams, tika arī līdz mājas īstajai eglītei.

Arī šomēnes nodarbībās mijās gan LEGO Education WeDo 2.0 komplekti, gan LEGO Education SPIKE Essential jaunie komplekti, kurus nu esam kopā ar bērniem tā kārtīgi izmēģinājuši un gatavi pāriet uz darbu tikai ar tiem (tiesa gan, papildinot ar vairākiem zobratiem, jo bez tiem, mūsuprāt, nav iespējama mehānikas pamatzināšanu apgūšana), tikai jāsagaida, kad LEGO būs atrisinājuši problēmas ar mikroshēmu trūkumu, lai varētu nodrošināt ražošanu.

Skolas bērniem, kā jau līdz šim, nodarbību uzdevumi tiek veidoti pakāpīti grūtāki kā pirmsskolas bērniem – vai nu paredzot grūtākas konstrukcijas modelīti, vai nu kādu papildus uzdevumu. Tā, piemēram, skolas bērniem vajadzēja izdomāt, kā pārbūvēt sniega tīrītāju, lai tas ne tikai sniegu tīrītu, bet arī brauktu pats. Vēl priecājamies, ka ar jaunajiem robotikas komplektiem varēsim pievērsties arī nedaudz sarežģītākai programmēšanai, iepazīstinot skolēnus ar Scratch programmēšanas valodu (vārdu bloki), jo līdz šim programmējām tikai Scratch JR programmēšanas valodā (ikonu bloki).

Kopumā programmēšanā decembrī apguvām bērnus visvairāk piesaistošās komandas – skaņas un gaismas. Turpinājām mācīties tās ne tikai nospiest un priecāties, bet arī integrēt mūsu programmās – gan lineāri (kad skaņa/gaisma seko kādai citai komandai), gan paralēli (kad skaņa/gaisma notiek vienlaicīgi ar kādu citu komandu). Bet vienkāršāk sakot – pētījām, kāpēc auto brauc un tad skan radio, vai kāpēc auto brauc un visu laiku skan radio. Vēl iemācījāmies ierakstīt arī savas skaņas un dziesmas – bija mums gan ļoti kautrīgi Ziemassvētku dziesmiņu ierakstītāji, gan īsti skatuves mākslinieki.

Bet nu jau lecam iekšā janvārī, kad darināsim dažādus karuseļus, kuros vizināt LEGO cilvēciņus, bet par to jau nākamreiz!