APRĪLĪ UN MAIJĀ PAVEIKTAIS UN PLĀNOTAIS

LEGO ROBOTIKAS GRUPĀM “MAZAIS ROBOTIĶIS”, “ROBOTIĶIS” UN “ROBOTIĶIS SKOLĀ”

Aprīlī svinējām Lieldienas arī robotikas grupās – gan šūpinājām LEGO cilvēciņus, gan ar robotiņiem krāsojām pavisam īstas olas, bet par to foto-video atskaitīti jau nosūtījām e-pastā. Tālāk turpinājām mācību programmu kā ierasts, bet maijā mācību gada izskaņā plānojam bērniem ļaut mums parādīt savas apgūtās prasmes brīvajās nodarbībās, kas tiem bērniem, kas plāno piedalīties sacensībās, būs labs sagatavošanās treniņš.

Šeit Jūs varat aplūkot marta nodarbību vizuālo “atskaitīti”. Aprīļa nodarbību bildes jau ir pieejamas, bet maija parādīsies procesa gaitā. Joprojām lūdzam ņemt vērā, ka pedagogu primārais uzdevums ir vadīt nodarbības, tāpēc ne vienmēr un ne visās grupās atliek laiks foto uzņemšanai. Tomēr ticam, ka ievietotie foto ļaus Jums gūt priekšstatu par nodarbībās notiekošo!

Arī robotikas nodarbībās ir ienācis pavasaris – ar pavasarīgiem modelīšiem LEGO Duplo nodarbībās un ar pavasarīgi pozitīvām emocijām Robobišu nodarbībās. Aprīļa LEGO Duplo nodarbībās runājām par pavasara vēstnešiem putniem un pavasara svētkiem. Gan bērni, gan LEGO cilvēciņi svinēja Lieldienas. Ar robotiņu palīdzību mums sanāca tiešām raibu raibās oliņas, kuras, cerams, tika arī līdz mājām! Liels prieks bija vērot bērnu sadarbību, jo vislabāk oliņas krāsojās, ja viens bērns darbināja mehānismu – grieza rokturīti, bet otrs izmatojot flomāsteri krāsoja oliņu. Savukārt nedēļā pēc Lieldienām, bērniem bija uzdevums izšūpot LEGO cilvēciņus pašu konstruētajās šūpolēs.

Pavasaris ir pozitīvo emociju mēnesis, nu vismaz mūsu nodarbībās noteikti, tāpēc Robobites palīdzēja emociju apzīmējumam piemeklēt atbilstošo attēlu. Bērniem bija jāizdomā, kādās situācijās cilvēki jūtas priecīgi, bēdīgi, domīgi, dusmīgi, miegaini. Izmantojām arī iespēju zīmēt ar robotiņiem. Šoreiz Robobišu zīmētie riņķi pārtapa par katra izvēlēto emociju sejiņu. Tieši tik daudzveidīgas un radošas ir mazo robotiķu nodarbības, lai rosinātu viņos interesi par programmēšanu.

Tikpat pozitīvi plānojam maijā noslēgt mācību gadu, konstruēsim dažādus transportlīdzekļus – lidmašīnu, burulaivu un ceļamkrānu. Noslēguma nodarbībā būsim īpaši radoši un būvēsim bez instrukcijas, ko nu kurš vēlas. Protams, ja būs nepieciešams skolotājs palīdzēs īstenot ieplānoto.

Lai skaista vasara!

Kā jau minēts ievadā, aprīļa programmā pirmās divas nodarbības pavadījām Lieldienu tematikā, gatavojot modelīšus Šūpoles un Olu krāsotājs. Jāsaka gan, ka zem šiem diviem nosaukumiem slēpjas vismaz 6 dažādi modelīši, kurus tad pēc izmantotā aprīkojuma un grūtības pakāpes piedāvājām mūsu robotiķiem. Bet lai vai cik grūts vai viegls tas modelītis bija, olu krāsošanas procesu izbaudīja visi nu ļoti, ļoti. Tālāk turpinājām dzīvnieku tēmu, kas nedaudz mums “iestiepjas” arī maija programmā, gatavojot modelīšus Zaķis (protams, ka Lieldienu), Sunītis, Delfīns, Bruņurupucis. Tā kā dzīvnieciņu modelīši ir gana sarežģīti, tad nereti, lai jaunākajiem bērniem samazinātu grūtības pakāpi, modelīša instrukcija tiek dalīta divās daļās un bērni pāri liek vienu modelīti, bet jebkurā gadījumā katram ir savs darbiņš darāms un katram pirkstiņi kustas. Šo pašu principu ievērojam arī darbā ar jaunajiem LEGO Education SPIKE Essential komplektiem, ko atbilstoši LEGO metodoloģijai izmantojam vienu uz diviem bērniem, bet nodarbību uzdevumus joprojām gatavojam tā, ka katram bērnam ir savs darāmais darbiņš, lai pārī kopā iegūtu vienu darbojošos robotiņu. Vecākajās grupās tas ir ļoti vērtīgi, jo iegūstam papildus laiku programmēšanas daļas apgūšanai. Un tieši programmēšanas daļā dzīvnieku modelīši mums palīdz pētīt dažādās papildus iespējas – piemēram, skaņas un attēlus, veidojot dažādus stāstus par dzīvnieciņu piedzīvojumiem.

Mācību gadu noslēgsim ar divām “brīvajām” nodarbībām, kad bērniem būs uzdevums pašiem izveidot savu darbojošos robotiņu. Šīs nu būs tās reizes, kad bērni varēs radoši izpausties (lai gan to viņi nereti paspēj arī citās nodarbībās, pārveidojot sākotnējo robotiņu) un arī pagatavoties sacensībām, būvējot savus auto un citus robotiņus.

Lai skaista vasara!